Wiosna LOWE województwa warmińsko-mazurskiego

Ośrodek Rewita w Waplewie (powiat nidzicki) gościł w dniach 28-30 maja 2021 roku kadrę Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji z woj. warmińsko-mazurskiego.

Konferencję i warsztaty „LOWE w działaniu” przygotował dla 5 ośrodków z: Bartoszyc, Kętrzyna, Nidzicy, Orzysza, Węgoja oficjalny partner Towarzystwa „AMICUS” w Białymstoku w projekcie pn. „Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji nowe oblicze edukacji dla dorosłych” LOWE w Lubichowie z woj. pomorskiego, w osobach: Magdaleny Bobkowskiej i Jerzego Fiałka. Program realizowano w ujęciu interaktywnym i dynamicznym. Oprócz prezentacji własnych ośrodków LOWE, dotychczasowych osiągnięć w tle promocji własnego regionu i placówki, zapewniono solidną pragmatykę budowania i umacniania relacji wewnętrznych oraz lokalnych sieci partnerskich w Ośrodkach.

Niezmiernie dużo wzorców współdziałania z jst wniosło spotkanie z władzami powiatu nidzickiego: Panem Andrzejem Bróździńskim – przewodniczącym Rady Powiatu Nidzickiego, Panem Marcinem Palińskim – Starostą Powiatu Nidzickiego, Panią Renatą Mróz skarbnikiem Powiatu Nidzickiego, Panią Jolantą Tymińską – kierownikiem Wydziału Oświaty, Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Nidzickiego. Atutem tego spotkania był udział Pana Adama Kozłowskiego wiceprezesa Towarzystwa „AMICUS”, który pełnił rolę cennego mentora i przebywał z uczestnikami od początku do końca 3-dniowego spotkania.

Uczestnicy dowiedzieli się o wzorcowym, partnerskim działaniu samorządu z jednostkami oświatowymi i społeczno-gospodarczymi w tym organizacjami pozarządowymi. Powoduje to poczucie wśród mieszkańców powiatu bycie współgospodarzami i przynosi zasłużone efekty w postaci przodującego powiatu nidzickiego w woj. warmińsko-mazurskim. Do programu dołączono wyjazd na warsztaty informatyczne z wdrożeń programów użytkowych dla LOWE. Warsztaty były przeplatane treningami TUS: radzenia sobie z kryzysami pocovidowymi w tym odbudowania relacji społecznych, szczególnie kompetencji „life skills”. Na pewno służyły temu zorganizowane spływy żeglarskie, zespołowe kręgle, czy zawody strzeleckie. Nie zabrakło też zabaw integracyjnych, a co najważniejsze długich, wieczornych rozmów w ogrodach kawiarenki ośrodka. To już tu rozpoczęła się dyskusja nad dobrymi praktykami w działaniach LOWE, tematyka ostatniego dnia spotkania.

Dziękujemy serdecznie Panu Andrzejowi Bróździńskiemu dyrektorowi OśrodkaRewita o/Waplewo wraz z jego pracownikami za szczególne serdeczne przyjęcie i wspaniały program pobytu. Panu prezesowi Adamowi Kozłowskiemu za wspaniałą atmosferę i mentorskie wspieranie oraz budowanie partnerskiej współpracy.

Goście zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami Gimnazjum Kardynała Wyszyńskiego w Lubichowie – miejsca pilotażowego, wdrożeniowego Ośrodka LOWE w latach 2017-2018.

Uczestnicy wyrazili chęć spotkania się na takich interaktywnych manewrach Kadry LOWE już w krótce.

 

 

 

Kontakt

Towarzystwo Amicus

 

OŚRODEK POMOCY BIAŁYSTOK
TEL: + 48 697 697 205

w godzinach pracy:

Pon. 13:00 – 20:00
Wt. 08:00 – 15:00
Śr. 08:00 – 15:00
Czw. 08:00 – 15:00
Pt. 08:00 – 15:00
Sob. 09:00 – 14:00

 

Punkt Lokalny w Sokółce

TEL: + 48 667 684 321

w godzinach pracy:

Śr. 15:00 – 20:00
Czw. 15:00 – 20:00

 

Punkt Lokalny w Bielsku Podlaskim

TEL: +48 693 202 220

w godzinach pracy:

Pon. 15:00 – 20:00
Wt. 15:00 – 20:00